Forklift 4.30m
GST 43-30(E) W GST 43-30(E) W
4,37 m Max. Lifting height
3000 kg Max. Basket load / Lifting load
Battery Drive type
Price on request
| Max. Lifting height | 4,37 m |
| Max. Basket load / Lifting load | 3000 kg |
| Four-wheel drive | no |
| Drive type | Battery |
| Non-Marking | yes |
| Overall dimensions LxW | 2,50 x 1,28 m |
| Transport position length | 2,50 m |
| Construction width | 1,28 m |
| Transport position height | 2,05 m |
| Overall height | 2,05 m |
| Supports | no |
| Tine length | 1,80 m m |
| Dead weight | 5109 kg |
| Special features | Free lift:0.95 m / Sideshift / Road lighting / Trailer operation possible |