Forklift 6m
GST 60-30(E) W GST 60-30(E) W
6,08 m Max. Lifting height
3000 kg Max. Basket load / Lifting load
Battery Drive type
Price on request
| Max. Lifting height | 6,08 m |
| Max. Basket load / Lifting load | 3000 kg |
| Four-wheel drive | no |
| Drive type | Battery |
| Non-Marking | yes |
| Overall dimensions LxW | 2,50 x 1,26 m |
| Transport position length | 2,50 m |
| Construction width | 1,26 m |
| Transport position height | 2,66 m |
| Overall height | 2,66 m |
| Supports | no |
| Tine length | 1,80 m m |
| Dead weight | 5728 kg |
| Special features | Free lift: 1.97 m / Sideshift / Road lighting / Trailer operation possible |
Technical specifications, prices and images are subject to change.
Alternatives
Accessories