Scissor lift 22.5m
GS 225-24 WASP GS 225-24 WASP
22,33 m Max. Working height
750 kg Max. Basket load / Lifting load
Battery Drive type
Price on request
| Max. Working height | 22,33 m |
| Movable up to working height | 22,33 m |
| Max. Platform height | 20,33 m |
| Max. Basket load / Lifting load | 750 kg |
| Platform dimensions LxW | 4,46 x 2,29 m |
| Overall dimensions LxW | 4,83 x 2,45 m |
| Construction width | 2,45 m |
| Transport position height | 2,94 m |
| Transport height with/without railing | 3,82 / 2,94 m |
| Dead weight | 12300 kg |
| Drive type | Battery |
| Four-wheel drive | yes |
| Indoor use only | no |
| Non-Marking | yes |
| Ground clearance | 0,25 m |
| Swing axle | yes |
| Special features | High max. lifting load Attachment points for restraint systems (PPE) available, all-wheel drive, supports. |
Technical specifications, prices and images are subject to change.
Accessories