Scissor lift 20m
GS 220-25 WASPRG GS 220-25 WASPRG
21,70 m Max. Working height
750 kg Max. Basket load / Lifting load
Diesel Drive type
Price on request
| Max. Working height | 21,70 m |
| Movable up to working height | 21,70 m |
| Max. Platform height | 19,70 m |
| Max. Basket load / Lifting load | 750 kg |
| Platform dimensions LxW | 4,38 x 2,20 m |
| Platform length extended | 6,88 m |
| Max. Lifting load on extension | 750 kg |
| Overall dimensions LxW | 4,84 x 2,45 m |
| Construction width | 2,45 m |
| Transport position height | 2,81 m |
| Transport height with/without railing | 3,64 / 2,81 m |
| Dead weight | 11990 kg |
| Drive type | Diesel |
| Four-wheel drive | yes |
| Indoor use only | no |
| Non-Marking | yes |
| Ground clearance | 0,19 m |
| Supports | yes |
| Swing axle | yes |
| Special features | All-wheel drive, swing axle, built-in soot filter, generator, PSA attachment points |