Construction hoist MMA BA08
20 m Max. Lifting height
250 kg Max. Basket load / Lifting load
Electric Drive type
Price on request
| Drive | 1,300 W/ 230 V |
| Drive type | Electric |
| Standard platform WxD | 82 x 50 cm |
| Dead weight | 250 kg |
| Lifting speed | 30 m/min |
| Max. Lifting height | 20 m |
| Max. Basket load / Lifting load | 250 kg |
| Supports | no |