Tree root cutter 35 R
MBF 35 R MBF 35 R
Gasoline Drive type
53 cm Milling height
26 kW Performance
Price on request
| Drive | 26 kW/35 PS/Gasoline |
| Drive type | Gasoline |
| Number of milling teeth | 18 pcs. |
| Equipment | Crawler drive |
| Construction width | 0,90 m |
| Dead weight | 758 kg |
| Milling height | 53 cm |
| Milling radius | 119 cm |
| Milling depth | 31 cm |
| Transport position height | 1,42 m |
| LxWxH | 2.31 x 0.90 x 1.42 m |
| Performance | 26 kW |
| Transport position length | 2,31 m |
Technical specifications, prices and images are subject to change.