All-wheel rotor telescopic forklift truck 21m
GTSR 210-50 AE GTSR 210-50 AE
20,32 m Max. Lifting height
4999 kg Max. Basket load / Lifting load
Diesel Drive type
Price on request
| Max. Lifting height | 20,32 m |
| Max. Basket load / Lifting load | 4999 kg |
| Rotation range | endless |
| Tine length | 1,20 m m |
| Dead weight | 17020 kg |
| Drive type | Diesel |
| Four-wheel drive | yes |
| Non-Marking | no |
| Supports | yes |
| Special features | All-wheel steering / Automatic attachment recognition / Optional with radio remote control |
Technical specifications, prices and images are subject to change.
Alternatives
Accessories