Articulated telescopic work platform 32m
GG 320-25 AkLPR GG 320-25 AkLPR
32,10 m Max. Working height
250 kg Max. Basket load / Lifting load
Diesel Drive type
Price on request
| Max. Working height | 32,10 m |
| Movable up to working height | 32,10 m |
| Max. Platform height | 30,10 m |
| Max. lateral reach | 21,75 m |
| Max. Basket load / Lifting load | 250 kg |
| Swivel range | 360°/endless |
| Rotating work basket | yes |
| Basket arm | yes |
| Overall dimensions LxWxH | 11.65 x 2.52 x 2.80 m |
| Construction width | 2,52 m |
| Surplus | 4,30 m |
| Dead weight | 20100 kg |
| Drive type | Diesel |
| Soot particle filter | yes |
| Four-wheel drive | yes |
| Differential lock | yes |
| Non-Marking | no |
| Max. Pitch angle | 40 % ° |
| Ground clearance | 0,26 m |
| Supports | no |
| Swing axle | yes |
Accessories