Electric pallet truck 4.30m-16
GEH 43-16 GEH 43-16
4,36 m Max. Lifting height
1600 kg Max. Basket load / Lifting load
Price on request
| Drive | Battery |
| Drive type | Electric |
| Construction width | 0,92 m |
| Dead weight | 1273 kg |
| Transport position height | 1,96 m |
| Transport position length | 2,07 m |
| Max. Lifting height | 4,36 m |
| Max. Basket load / Lifting load | 1600 kg |
| Supports | no |
| Overall height | 1,96 m |
| Overall dimensions LxWxH | 2.07 x 0.92 x 1.96 m |
| Non-Marking | yes |